top of page

סרטים ישראליים

סרטים באורך מלא

מקום בטוח

A Safe Place

בכורה עולמית

בביה"ס היסודי "הירדן" בשכונת התקווה לומדים 511 תלמידים, ילדי פליטים ומהגרי עבודה. בשנה שבה יוצא לדרך גירוש עובדי זרים וילדיהם ומצבם בארץ לא נודע, כיתה ה'1 נבחרה ליצור סרט דרמה קצר המשקף את חייהם.

מזרח ירושלים, מערב ירושלים

East Jerusalem, West Jerusalem

הקרנה מיוחדת ומפגש עם דויד ברוזה

בינואר 2013 הגיע דויד ברוזה לאולפן הקלטות פלסטיני בשייח' ג'ראח במזרח ירושלים יחד עם מוזיקאים ישראלים, פלסטינים ואמריקאיים, ביניהם סטיב ארל, מירה עווד ומוחמד מוגרבי, במטרה לממש חלום ישן.

קשמיר: הדרך אל החופש

Kashmir: Journey to Freedom

אודי אלוני וצוותו יצאו לחבל קשמיר, היפה והמסוכן בחבלי הארץ בתת היבשת ההודית פקיסטנית, וזאת כדאי להיפגש עם המנהיגות הצעירה של תנועת השחרור הקשמירי, שנפלה קורבן להפרדה הדתית שהמנדט הבריטי כפה עליהן. האם יש קווי  דימיון לסיפורה של ישראל/פלסטין, יכריע הצופה. 

למה אנחנו אמריקאים?

WHY IS WE AMERICANS?

הקרנת בכורה בישראל. בתום ההקרנה יתקיים באמצעות זום רב שיח בהשתתפות הקהל עם הפילוסוף סלבוי ז׳יז׳.
חקירה קולנועית מעמיקה של משפחת ברקה האגדית מניוארק, החייה במתח דיאלקטי בין פוליטיקת זהויות ומרקסיזם רדיקלי. כשהפטריארך שלה הוא אמירי ברקה, מגדולי המשוררים האפרו-אמריקאים אם לא הגדול מכולם, כמו שטוני מוריסון טענה.

4 סרטים קצרים נגד הכיבוש:

ערב לזכרו של ג׳אד נאמן

בערב מיוחד לזכרו של ג'אד נאמן, נערוך הקרנה נדירה של ארבעה סרטים עלילתיים קצרים של יוצרים ישראלים, שעסקו בכיבוש מנקודות מבט שונות, ונקיים דיון בשיתוף פורום יוצרי הקולנוע נגד הכיבוש

ציון אדמתי

My Land Zion

אחרי שהייה של חמש שנים בניו-יורק, חזרתי ללדת את בתי הבכורה בישראל. רציתי לגדל אותה בבית. בארץ שבה נולדו אבי, אם אבי, סב אבי ואני. במקום שאני אוהבת. "אמא למה חזרת לישראל כאשר הייתי בבטן שלך? לא יכולת להישאר בניו-יורק וללדת אותי שם?" שאלה בתי.

Docummunity:

מיזם קולנוע חברתי

הקרנת בכורה של סרטי מיזם הקולנוע החברתי הייחודי Docummunity. מיזם המשלב יוצרי קולנוע בעבודה קהילתית וחברתית באמצעות קולנוע ווידאותרפיה עפ"י מודל ®Videosense.

אל תגעו לי בשואה

Dont Touch My Holocaust

אדפטציה קולנועית להצגה עטורת הפרסים "ארבייט מאכט פריי", המלווה ומתעדת את קבוצת תיאטרון עכו במסעותיה אל נבכי הנפש הישראלית של הדור שלאחר השואה.

כמיהה - NAFKOT

NAFKOT - YEARNING

בכורה ישראלית

אנתרופולוגית ישראלית נוסעת לפגוש קהילה יהודית נסתרת בצפון אתיופיה. יחד עם בני הקהילה הם מספרים את סיפור ההישרדות שלה כנגד כל הסיכויים. הם מגיעים לבית הכנסת הנסתר הראשון וזוכים להשתתף בטקס פרה אדומה הקדוש שנישמר מימי בית ראשון.

גרגירי חול

Sand Flakes

בכורה עולמית.
דוד הוא ילד רגיש ויצירתי שמתגורר בעיר דימונה. אימו איריס חולה בטרשת נפוצה ואביו מיכאל הינו עובד קבלן. כשהוא נתקל באינטרנט בפורום כתיבה של ילדים הוא מתחזה לילד אחר, נדב מכפר סבא, ודרך שמו הבדוי הוא מפרסם את סיפוריו הקצרים. דוד שהולך ומסתבך בשקריו מפחד לאבד את חבריו החדשים.

מלאך מקומי

Local Angel

בעקבות אסון מגדל התאומים והאלימות הגואה במזרח התיכון חזר אודי אלוני מניו יורק לישראל/פלסטין למסע תיאולוגי-פוליטי אישי-אינטנסיבי מסע שהפילוסוף סלבוי ז'יז'ק כתב עליו: הדבר הכי קרוב לאורגזמה אינטלקטואלית .

אמנות/אלימות

ART/Violence

בתום ההקרנה שיחה עם אודי אלוני בליווי קטעי ראפ בביצוע תאמר נפאר.
מרים אבו חאלד ובאטול טאלב שחקניות פלסטיניות, בוגרות תיאטרון החופש של מחנה הפליטים ג'נין, מתמודדות על הבמה ומחוצה לה, עם אבל, אלימות, דיכוי מגדרי וכיבוש צבאי לאחר רצח המנטור האהוב שלהן ג׳וליאנו מר חמיס.

המחבל שלי

My Terrorist

זה סיפור על ילדה טובה מצהלה שחלמה להיות קצינה בצה"ל בשנות ה – 70 בישראל, עם פטריוטיות ללא סייג, אשר נפצעה כשהייתה דיילת אוויר בפיגוע חבלני נגד צוות אל על בלונדון ב – 1978 על ידי החזית העממית לשחרור פלשתין.

האח שלי

My Brother

מחפשת יולי, קשר עם אחיה שחזר בתשובה ונהיה לחלק מהקהילה החרדית-ליטאית. האם יש מקום לקרבה בין אח חרדי לאחות חילונית? האח, החי בבני ברק עם משפחתו, מקיים מצוות ולומד בכולל מאז שחזר בתשובה.

גם אם תירה בי

Even if you shoot me

סוזאן ג׳אבר היא צלמת אירועים, אך החיים בלב שכונת ג'אבר בחברון הובילו אותה לתעד גם את המתרחש מתחת לחלון ביתה. בין איומי המתנחלים לפשיטות החיילים על הבית, היא נאחזת במצלמה, ומצליחה ללכוד בעדשה גם חלום על עתיד אחר.

צופות מהפיכה

Expecting a Revolution

באירוע "צופות מהפכה" חוברות שתי העמותות כדי לתבוע את הבעלות על נקודת המבט. באירוע יוקרנו סרטונים אישיים של בוגרות קורס הפקה של ״המכללהּ״ בהנחייתה של הבימאית ועורכת הוידאו לואיז גרין, וכן סרט קצר שהופק במסגרת סדנה של קינוקלאן בלוד, בהנחיית הקולנוענית דנה גולדברג.

צילום: נחום מוכיח

bottom of page