top of page

סרטים בינלאומיים

כל הסרטים בפסטיבל

הנמלים והחגב

The Ants and the Grasshopper

אניטה צ'יטאיה, פעילה חברית ממלאווי שבמזרח אפריקה, נלחמת כדי להגיע לשוויון מגדרי בארצה ולמצוא פתרונות לפגעי משבר האקלים. כדי לקדם את השינוי, היא נוסעת לארצות הברית בשאיפה לשכנע את החקלאים שמשבר האקלים הוא אמיתי, ושתוצאותיו הרסניות

יער לעצים

Forest for the Trees

נוטעי עצים בקנדה עובדים בפרך כדי לשקם את היערות ולהציל את הסביבה. סרטה של ריטה לייסטנר שולח מבט מפוכח על עבודתם, על המחירים שהם משלמים, ועל התקווה לשיקום הטבע הפגוע.

להקה

Band

שלוש מוזיקאיות איסלנדיות לא צעירות ולא מצליחות מציבות לעצמן מטרה: להיות כוכבות-על תוך שנה או לפרוש. כדי להגשים את החלום המתרחק הן יוצאות למסע מצחיק, מוזר ומרגש.

נשיונל וייק

This Is National Wake

בשנות ה-70, בשיאו של משטר האפרטהייד בדרום אפריקה ומהפכת הפאנק בעולם, יוצאים שלושה מוזיקאים – שני שחורים ויהודי – למרד פרוע, עם גיטרה חשמלית, בס ותופים. סיפורה של להקה פורצת גבולות.

התיק נגד אניה

The New Greatness Case

התכתבות תמימה לכאורה בצ'אט מקוון מתגלה כמלכודת לנערה בת 17, והופכת לסיוט עבורה ועבור אמה. סיפור אנושי ומזעזע על המשטר הרודני ברוסיה ועל מלחמתו נגד חירות המחשבה.

רצח של עיתונאי

The Killing Of A Journalist

גופותיהם של עיתונאי צעיר וארוסתו נחשפות, וקורעות את סלובקיה לגזרים. החקירה בעקבות הרצח מובילה אל אוליגרכים, פוליטיקאים ובכירים מושחתים, וגורמת למחאות ענק ולהפלת הממשלה.

סמרט

Semret

מהגרת אריתראית אחת עובדת בבית חולים בשווייץ וחולמת להפוך למיילדת. ואולם, כאשר היא מואשמת על לא עוול בכפה, היא נאלצת להילחם על זכויותיה.

הצדעה

Salute

על דוכן המנצחים באולימפיאדת מקסיקו 1968, שלושה מדליסטים – שניים שחורים ואחד לבן – מביעים מחאה באמצעות הצדעת הכוח השחור. מאז ולאורך שארית חייהם, הם שילמו ומשלמים מחיר כבד על ההצדעה הזאת.

פריז היא בהארלם

Paris in Harlem

דרמה תוססת שמתרחשת בשכונת הארלם בניו יורק ועוסקת בגזענות, באלימות ובתקוות שמעצבות את החוויה השחורה באמריקה בהווה. ברגע היסטורי מתוח, שורה של דמויות נכנסות לבר אחד שהופך לחבית נפץ.

אירופה

Europe

מהגרת אלג'ירית בצרפת מחלימה ממחלה קשה וממושכת. כעת, משהחלימה, עליה לחזור לארצה. ברגע אחד היא עלולה לאבד את מקום מגוריה, את עבודתה ואת חייה.

חלומות נמסים

Melting Dreams

כדי להגשים את חלומן להפוך לגולשות סקי אולימפיות, שלוש נערות מאפגניסטן יוצאות לאוסטריה. השהות שם מעמתת אותן עם החלום האולימפי השברירי, ועם תקוות השווא שתלו באירופה.

הטיסה האחרונה הביתה

Last Flight Home

אלי טימונר החליט לסיים את חייו בשל מחלה קשה. בני משפחתו יוצאים איתו למסע פרידה מרגש, מצחיק ואינטימי, שעוסק בסיום הכואב והנוגע ללב של החיים, ובזכותנו למות על פי בחירה.

חנות נוחות

Convenience Store

מוּחָבָּאת, מהגרת עבודה אוזבקית, מעבירה את ימיה ולילותיה בחנות נוחות אפלולית בתנאי עבדות. כשהיא מאבדת את הדבר החשוב לה ביותר, היא יוצאת למסע אמיץ כדי להשיג מחדש את חירותה.

איתקה

Ithaka

האסיר הפוליטי ג'וליאן אסאנג' צפוי למאסר של 175 שנים לאחר פרשת ויקיליקס. בריאותו מידרדרת, ובני משפחתו נאבקים למען חירותו של חושף השחיתויות. הקרב הזה עלול להיות גם קרב על חייו.

תקווה אטומית

Atomic Hope

בין הנשורת הרדיואקטיבית של פוקושימה ובין האוקיינוסים הרותחים ניצבת האנרגיה הגרעינית. האם מדובר בתקווה האחרונה להתמודדות עם משבר האקלים, או בפצצה מתקתקת?

אין לכם מקום בעיר שלנו

No Place for You in Our Town

שלושה אוהדי כדורגל פרועים וחסרי גבולות יעשו הכל למען הקבוצה שלהם, גאוותה האחרונה של עיר כורים בולגרית, ששיאה מאחוריה.

המשחק של חייהם

The Game of Their Lives

סיפורה של נבחרת הכדורגל של קוריאה הצפונית, שכבשה לבבות בבריטניה במהלך מונדיאל 1966. עדויות השחקנים, שעשו את הבלתי אפשרי, משקפות את הממד הפוליטי והאוטופי של הדרמה הספורטיבית.

גיבור מעמד הפועלים

Working Class Heroes

באתר בנייה, שיהפוך יום אחד לבניין יוקרתי, עובדים פועלים נטולי זכויות שמסכנים יום יום את חייהם. במהרה מתפתח באתר מרד הבוחן את נאמנותם של כל המעורבים ומוביל לפיצוץ בלתי נמנע.

הרוח נושבת על הגבול

The Wind Blows The Border

על רקע משבר האקלים ויערות העד של ברזיל מתפתח קרב על קרקעות חקלאיות בין האליטות העשירות לבין התושבים הילידים. פעילה חברתית נאבקת בגזל האדמות, החירות והזהות של קהילתה.

גשר צר

The Narrow Bridge

קבוצה של יהודים ופלסטינים משני צדי הסכסוך הופכים את האבל שלהם לגשר למען הפיוס. הסרט עוקב אחרי ההתמודדות של כל אחד ואחת מהם עם טראומה אישית, שמובילה אותם לאקטיביזם אמיץ.

ספנטון נגד המשטרה הצרפתית

Spanton vs The French Police

פרשת אונס של תיירת קנדית בצרפת הופכת למשפט מתוקשר ומלא בתפניות מותחות. שתי הגרסאות המתנגשות של הקורבן והנאשמים מעוררות סערה בצרפת, ומציפות את הדילמות והשאלות הנוקבות של תנועת #metoo.

סאנסו ואני

Sansón and Me

מערכת יחסים מורכבת נרקמת בין במאי הסרט, ששימש מתורגמן במשפט פלילי, לבין הנאשם הצעיר שהורשע ברצח ונשפט למאסר עולם. הסרט, המצייר את דמות הצעיר, מבוסס על ההתכתבות בין השניים.

הגוף שלנו הוא שדה הקרב שלכם

Our Bodies are Your Battlefields

בארגנטינה, נשים טרנסיות נאבקות נגד תרבות פטריארכלית של אלימות ודיכוי. הסרט עוקב אחרי האקטיביזם האמיץ שלהן, המעמיד אותן בסכנה ממשית.

קלונדייק

Klondike

המלחמה באוקראינה והתרסקות של מטוס נוסעים מלזי קורעות לגזרים כפר קטן בגבול רוסיה-אוקראינה, ומטלטלות את חייה של משפחה אחת המתמודדת עם מציאות אלימה ובוגדנית.

דליקדו

Delikado

בפיליפינים, בליבו של גן עדן טרופי ובתולי, מתחוללת מלחמה עקובה מדם בין תאגידי ענק לבין פעילים סביבתיים אמיצים, שיוצאים לקרב על מנת להציל פיסת טבע יקרה מפז מידי כורתי העצים.

ליירה

Lyra

סיפורה של ליירה מקי, עיתונאית מצפון אירלנד, שנאבקה כדי לחשוף את הפשעים שנשכחו אחרי הסכם יום שישי הטוב, שסיים לאחר עשורים רבים מלחמת אזרחים עקובה מדם, ושילמה על כך בחייה.

קפרניק ואמריקה

Kapernick and America

בשיא הצלחתו ותהילתו מחליט קולין קפרניק, כוכב הפוטבול האמריקני, לסכן את הכל ולהביע מחאה בזמן השמעת ההמנון הלאומי של ארה"ב, מחאה שמפלגת את אמריקה ומציפה מתחים בין-גזעיים.

אביב נצחי

Eternal Spring

במרכז הסרט מאייר קומיקס הנאלץ לברוח מסין כדי להינצל מרדיפת מתרגלי הפאלון גונג, ופגישתו בגלות שנכפתה עליו עם לוחם חופש נועז, אותו הוא מאשים בהרס חייו.

חילופי סטודנטים בעזה

Erasmus in Gaza

במסגרת תכנית חילופי סטודנטים מגיע התלמיד האירופאי הראשון לרצועת עזה, בעוד רוחות מלחמה מנשבות שם, והוא מוצא את עצמו במרכזה של סערה. סיפור של התפכחות ואומץ אמיתי.

bottom of page